Lemondott pénteken Louise Haigh brit közlekedési miniszter, miután kiderült, hogy évekkel ezelőtt félrevezette a rendőrséget egy utcai rablás ügyében, és az ügyből bírósági eljárás lett.
Főtárgyalót keres a brit kormány az Európai Unió és Nagy-Britannia kapcsolatrendszerének újjáalakítására - írja az MTI.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök gazdasági tanácsadója szerint csökkentené a brit-amerikai szabadkereskedelmi megállapodás esélyét, ha London szorosabbra fűzné kapcsolatait az Európai Unióval.
Rendszeres kétoldalú külpolitikai egyeztetésekről állapodott meg David Lammy brit külügyminiszter és Josep Borrell, az Európai Unió (EU) kül- és biztonságpolitikai főképviselője az uniós külügyminiszterek hétfői luxembourgi találkozóján.
A brit miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus egyetlen életképes rendezési módja a kétállami megoldás, mert csak ez törheti meg az erőszak ördögi körét. Keir Starmer egyúttal azt is leszögezte: az Izrael ellen minap végrehajtott iráni rakétatámadás veszélyes fordulópontot jelent.
Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter Londonban kijelentette: az elmúlt napok jelentős katonai eszkalációja ellenére továbbra is lehetséges Izrael és az Irán által támogatott Hezbollah libanoni síita milícia konfliktusának diplomáciai megoldása. Az AUKUS biztonsági fórumán az Egyesült Királyság védelmi minisztere, John Healey többek között az Ukrajnának szállított nagy hatótávolságú rakétákról beszélt.
Az Egyesült Államok nem tervezi, hogy új politikai álláspontot jelent be pénteken azzal kapcsolatban, hogy Ukrajna hogyan alkalmazhatja a számára átadott nagy hatótávolságú rakétákat - közölte a Fehér Ház.
Megékezett Keir Starmer brit miniszterelnök Washingtonba, ahol Joe Biden amerikai elnökkel tárgyal. A találkozó során valószínűleg eldől, bevethetik-e az ukránok a szigetország által átadott Storm Shadow robotrepülőgépeket oroszországi célpontok ellen - írja a Reuters.
A brit és amerikai vezetők pénteken kulcsfontosságú találkozót tartanak Washingtonban az ukrajnai háborúval kapcsolatban. A megbeszélésen várhatóan olyan terveket vitatnak meg, amelyek lehetővé tennék Ukrajna számára, hogy nyugati rakétákkal oroszországi célpontokat támadjon. A találkozót Putyin sem hagyhatta szó nélkül - írta a Politico.
Elon Musk saját közösségimédia-platformján, az X-en olyan álhírt osztott meg, mely szerint a brit kormány Falkland-szigeteki internálótáborokba küldené a minapi nagy-britanniai zavargások szélsőjobboldali résztvevőit. Musk később törölte a bejegyzést, de nem kommentálta az esetet – írja a Politico.
Brit kormánytisztviselők azt közölték, vizsgálják egyes külföldi államok lehetséges szerepét az erőszakos tüntetésekhez hozzájáruló online dezinformáció terjesztésében, egyúttal arra figyelmeztették a közösségimédia-vállalatokat, hogy többet kell tenniük ennek megakadályozására.
Több mint egy évtizede nem látott zavargáshullámot indított el Nagy-Britanniában egy szörnyű tragédia. 2024. július 29-én egy ruandai családi háttérrel rendelkező brit állampolgár kisgyerekeket késelt meg Southport városában, három fiatal életét vesztette és még tíz ember megsérült. A tragikus atrocitásra válaszul brit nacionalisták tömegei döntöttek úgy, hogy a „kezükbe veszik a dolgokat” és az utcára vonultak, bevándorlóellenes szlogeneket skandálva, közterületeket rongálva, valamint összetűzésbe keveredtek a rendőrhatóságokkal is. Válaszul a bevándorlók is a erődemonstrációba kezdtek: több nagyvárosban is összecsapások alakultak ki a brit nacionalista és bevándorló hátterű csoportok közt. A hatóságok egyelőre tehetetlennek tűnnek, az új brit kormány összehívta a Cobra testületet.
Brüsszel egy sor olyan követelményt fogalmazott meg, amelyeket az Egyesült Királyságnak teljesítenie kell ahhoz, hogy bizonyítsa elkötelezettségét a meglévő brexit-megállapodások mellett, és hogy jobb kapcsolatot alakítson ki az EU-val.
A július 4-i brit választásokon elért munkáspárti sikert több brit és nemzetközi elemző is a centrista baloldal visszatéréseként értelmezte, amely reményt adhat az Európában a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali előretörés következtében éppen erősen visszaszorulófélben lévő mérsékelt baloldali pártoknak. Amerikában a Demokrata Párthoz köthető, és a centrizmust mint politikai programot támogató agytröszt, a Third Way, szintén a Munkáspárt taktikáit másolná a trumpista jobboldallal vívott harcban. Azonban ha majd húsz nap távlatából és több adat birtokában vizsgáljuk a dolgot, az összkép nem egészen a baloldal álmait látszik alátámasztani: a helyzet úgy áll, hogy a brit társadalom jobban széttöredezett, mint modern története során bármikor, a Konzervatív Párt az életéért küzd, a kis pártok sokat erősödtek, a Konzervatívoktól jobbra álló Reform UK pedig történelmi sikert ért el. Az összhatás túlzás nélkül drámai: az Európában egyedülállóan stabil, és a szélsőségességeket más országoknál eredményesebben kiszorító brit rendszer alapjaiban rengett meg.
Bár azzal, hogy Joe Biden visszalépett az elnökjelöltségtől, ismét bizonytalanná vált a helyzet az Egyesült Államokban, Európa legtöbb országa már készül arra, hogy a november 5-i amerikai elnökválasztás Donald Trump győzelmét hozza. Míg kezdetben – úgy tűnt – sokként érte az EU-s országok és európai NATO-tagállamok vezetőit, hogy Trump visszatérhet, mára megbarátkozni látszanak a gondolattal, és arra készülnek, hogy a Biden-érára jellemzőnél jóval kevésbé baráti lesz a viszony Amerika és Európa között. Amennyiben azonban Kamala Harris lenne a demokrata elnökjelölt, és esetleg az elnökválasztást is megnyerné, nagy valószínűséggel a bideni politika folytatódna Európát és Ukrajnát illetően.
Az Európai Politikai Közösség (EPC) következő csúcstalálkozóját Magyarország rendezi - jelentette be a csütörtökön tartott angliai EPC-csúcs záró sajtóértekezletén Sir Keir Starmer brit miniszterelnök.
Több mint 50 intézmény érintett.
Új tanulmány hívja fel a figyelmet.
3000 embert is utcára tesznek.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?